سایت کشاورزی

انتشار:چهارشنبه 20 بهمن 1395
شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هر چقدر از انواع مختلف کودها و روش‎های کود دهی استفاده کرده اید در راندمان تولید شما رشدی اتفاق نیافتده است و کمبود یک واحد تکمیل کننده را احساس کرده اید؛ توجه به فرایند متابولیسمی چرخه حیات در گیاهان و درک فرایندهای دخیل در امر رشد و نمو، باید علاوه بر کود دهی، مکمل‎هایی را در نظر گرفت که گیاه را برای بهینه مصرف کردن ترغیب نموده و گیاه را برای پایین نگه داشتن انرژی مصرفی، نسبت آنابولیسم (که با مصرف انرژی همراه است) به کاتابولیسم (که با تولید انرژی همراه است) در جهت تقویت گیاه برای رشد و نمو و مقابله با تنش‎ها یاری نمود.
برای مطالعه متن کامل به ادامه مطب مراجعه فرمایید
 سنتز مکمل‎های تقویتی برای گیاهان، کود، مکمل تقویتی، کود تقویتی
محمد پورقهرمان اردی کارشناس ارشد شیمی گرایش شیمی – فیزیک در خصوص این محصول  گفت: این محصول شامل اکثر ترکیبات آلی مورد نیاز گیاه را به همراه ۱۶ عنصر مورد نیاز گیاه، به صورت ترکیبات آلی همسو با فعالیت متابولیکی از نقطه نظر انانتیومرها، بدون ترکیبات هورمونی و لیگندهای شیمیایی مخرب (EDTA-EDDHA) و … سنتز و به صورت کئوردیناسیون، عناصر را غنی سازی نموده است و توانسته ساختارهایی با توزیع اندازه زیر یک میکرون با پایداری  صد در صد pH=9  تولید داشته باشد. این ترکیبات در گیاهان طیف وسیعی از فرآیندهای بیولوژیکی را در بر می‎گیرند که شامل تقسیم سلولی، رشد، تمایز، پیری، جنین زایی سوماتیک، تشکیل ریشه و اندام هوایی، تکامل گرده، گلدهی، رسیدگی میوه و پاسخ به تنش‎های محیطی (سرما زدگی و خشک سالی)، مداوای بسیاری از بیماری‎ها گیاه و افزایش برداشت محصولات کشاورزی از ۳۰ درصد تا ۲۰۰ درصد را به لحاظ کمی و کیفی دارا می‎باشد. این مکمل می‎توان برای گیاهان سبز مزروعی، باغی و حتی فیتوپلانگتون‎ها استفاده کرد. وی همچنین گفت: محصول فوق موفق به کسب تائیدیه های لازم از موسسه تحقیقات خاک و آب شده است که با راه اندازی خط تولید اقدام به کسب استانداردهای لازم خواهد شد. در خصوص صادرات محصول نیز در حال مذاکره با کشورهایی نظیر ترکیه، قبرس، عراق و کانادا نیز هستیم.این محصول  در اداره ثبت اسناد و املاک کشور با عنوان سنتز مکمل های گیاهی آلی غنی فیوم آهن جهت تزریق در تنه درختان و با شماره ۸۲۳۹۸ به ثبت رسیده است.
طبقه بندی: علوم باغبانی، 

سایت کشاورزی

کشاورزیار

مقالات کشاورزی

ورمی کمپوست

فروشگاه کشاورزی
آموزش کشاورزی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو